نطق های میان دستور مهندس بیاتیان

آپلود کامل نطق مهندس بیاتیان:

http://sabanorgaros.com/wp-content/uploads/Bayatian-notgh-2014.mp3

بیاتیان: مردم بدسلیقگی در اختصاص سبدکالا را به پای نظام نمی گذارند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سید محمد بیاتیان در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه) با اشاره به اینکه ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن جانانه آمدند، گفت:  مردم جانانه امدند و  پیام دادند که سید علی عزیز، همانگونه که فرمودید اگر قرار باشد، کربلا تکرار شود، این بار سر حسین بن علی (ع) بالای نیزه نخواهد رفت، ما نمی‌گذاریم، ما ایستاده‌ایم و هستیم، آفرین بر این ملت و عزم مردانه آنها.

نماینده مردم بیجاردر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نسل اول در کنار نسل دوم و سوم و چهارم ، همه آمدند که نشان دهند، اگر ازش دست بعضی‌ها گلایه دارند، اما انقلاب و نظام خط قرمز آنهاست، تصریح کرد: آنها آمدند تا نشان دهند که بد سلیقگی در اختصاص سبد کالا و سوء مدیریت‌ها را،  به حساب نظام نمی‌گذارند، آمدند که نشان دهند که به تعبیر امام (ره) این ملت از ملت زمان رسول‌الله (ص) بهتر است، آفرین بر عزم این ملت عزیز و بی‌بدیل.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به دستگاه دپلماسی و تیم مذاکره کننده در مذاکرات ۵+۱ گفت: اگر جز بی سوادان و کم سوادان به حساب نیاییم و اگر مجاز به اظهار نظر باشیم، مرحله نخست مذاکرات تمام شد و باید گفت که بین داده و ستانده تناسبی وجود نداشت، آنچه دستاورد مرحله نخست بود، زیاده‌خواهی و پرویی آمریکایی‌ها و توهین‌ها و تهمت‌های جدید علیه نظام بود و نه  تنها توقف فعالیت‌های هسته‌ای بلکه بازگشت به خیلی از فعالیت های هسته ای را شاهد بودیم، حال این سؤال مطرح است که در گام‌ها نهایی چه چیزی را خواهیم گرفت و چه چیزی را خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه  اگر قرار است این مرحله هم مانند مرحله نخست باشد که وا اسفا، افزود:  چه شده بعد از اینکه ما در حال مذاکره با آمریکایی‌ها هستیم، زبان آنها به دشنام گستاخ‌تر شده و از طرف ایرانی  متأسفانه به دلیل محافظه‌کاری باور نکردنی، شاهد عدم پاسخ و بعضا پاسخ‌های بی‌ربط و از موضع پایین هستیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه  اگر نمی‌خواهیم از موضع انقلابی برخورد کنیم، لااقل مانند آنها رفتار کنیم، تصریح کرد:  از یک طرف مذاکره می‌کنند و از طرف دیگر تهدید،  برای تحقیر ملت ایران  سطح تهدید از رئیس‌ جمهور را به معاون وزارت خارجه رسانده‌اند، آیا این را دستاورد بزرگ دولت در حوزه سیاست خارجی می‌دانیم و دیگران را مجبور به حمایت می‌کنیم و هر منتقدی را بی‌سواد و مغرض می‌دانید، بدانید که ما انقلابی هستیم و انقلابی برخورد می‌کنیم.

نماینده مردم بیجاردر مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه  پس از گذشت بیش از ۶ ماه از آغاز به کار دولت یازدهم، متاسفانه اکثریت وزرا تمام مشکلات ناکارآمدی‌ها را به گردن تحریم‌ها می‌اندازند، این در حالی است که رهبر معظم انقلاب فرمودند، راه حل مشکلات در داخل است، اقتصاد مقاومتی راه حل اصلی است نه اقتصاد لیبرالیسم با نگاه به آمریکا و غرب.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت:  رهبر معظم انقلاب همین امروز در ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تأکید فرموده‌اند که پیروی از الگوی علمی و بومی اقتصاد مقاومتی عامل شکست دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآورشد : الگوی علمی و بومی خواهد توانست در بحران‌های رو به افزایش جهان از الگوی  نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشید و زمینه تحقق حماسه اقتصادی را فراهم کند بنابراین دولت، وزرا و مسئولان خودباوری و ایمان داشته باشیم که ما می‌توانیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدمحمد بیاتیان نماینده مردم بیجار در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک آغاز به کار دولت یازدهم به رئیس‌جمهور و هیئت دولت یادآور شد: همه مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم نیست که امروز مسئولین بخواهند همه چیز را به تحریم گره بزنند. بلکه بیش از ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی ناشی از سوءمدیریت وناهماهنگی‌هاست که لزوم هماهنگی بین وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها جهت ارتقاء بخش عمومی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه از دولت جدید انتظار داریم سعی و تلاش وافر خود را در عرصه دیپلماسی و دفاع از حقوق ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی غرب به کار گیرد، افزود: دولت جدید باید بنا به فرموده مقام معظم رهبری بر اساس نرمش قهرمانانه حول سه محور حکمت، عزت و مصلحت، توان خود را برای اعتلای گفتمان انقلاب اسلامی و شعار هیهات من‌الذله به کار گیرد.

نماینده مردم بیجار توجه به رونق ملی را یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تحقق حماسه اقتصادی برشمرد و خاطرنشان کرد: هماهنگی و سیستمی عمل کردن در راستای کمک به رونق ملی ضروری است و مسئولان نباید ناتوانی و ناهماهنگی خود را ناشی از تحریم‌ها بدانند.

بیاتیان در ادامه به نقش مردم کردستان در خلق حماسه سیاسی و رای ۷۳ درصدی مردم این استان در انتخابات ریاست جمهوری به حسن روحانی اشاره کرد و اظهار داشت: این رای امیدی است به وعده‌های انتخاباتی که در بیانیه ۱۰ ماده‌ای اقوام و مذاهب آورده شده و ما منتظر اقدامات دولت یازدهم در تحقق شعارها و وعده‌ها هستیم که اولین اصل آن انتخاب یک استاندار بومی برای استان است.

وی در ادامه با برشمردن مشکلات شهرستان بیجار در نطق میان دستور گفت: وضعیت نابسامان قیمت نهاده‌های کشاورزی مانند کود، سم، بذر و سوخت مشکلات فراوانی را برای کشاورزان به وجود آورده است.

نماینده مردم بیجار با انتقاد از عدم توجه به اصول کشاورزی علمی و پیشرفته متذکر شد: به علت ضعف در تحقیقات و تعطیلی این کار در سال‌های گذشته متاسفانه کشاورزی مانند گذشته به صورت سنتی اداره می‌شود.

بیاتیان هماهنگی وزرای نیرو و جهاد کشاورزی را جهت برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی ضروری دانست و ادامه داد: از وزرات اقتصاد و جهاد کشاورزی نیز می‌خواهیم نسبت به پرداخت یارانه به کشاورزان به صورت تسهیلات کم بهره برای خرید ماشین‌آلات به بهره‌برداران واقعی اقدام نمایند.

وی در ادامه از مشکلات مسکن مهر در شهرستان بیجار سخن گفت و از وزیر مسکن راه وشهرسازی خواست که هر چه سریع‌تر نسبت به رفع این مشکلات اقدام عملی صورت گیرد.

بیاتیان از پروژه‌های راهسازی انتقاد کرد و افزود: این پروژه‌ها نه تنها اجرایی نشده بلکه در بخش روستایی ثمری جز تخریب راه‌ها و عدم ساماندهی نداشته و مشکلات عدیده‌ای را برای مردم و روستائیان به وجود آورده است.

وی ادامه داد: نظارت بر پروژه‌های عمرانی نیز بسیار ضعیف بوده و باعث وارد شدن خسارات فراوانی به بیت‌المال و بی‌اعتمادی مردم شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از وزیر صنعت،معدن و تجارت و وزیر اقتصاد خواست تا توجه ویژه‌ای به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در منطقه صورت پذیرد. زیرا بخشنامه‌های دست و پا گیر و دیدگاه‌های شخصی سرمایه‌گذاران رامایوس و از منطقه فراری می‌دهد.

بیاتیان گفت: متاسفانه در دولت گذشته ظلمی آشکار به مردم بیجار وارد شد و با توجه به اینکه سد تلوار در حوزه شهرستان بیجار بوده و مخزن سد روستاها و زمین‌های کشاورزی زیادی رابه زیر آب می‌برد ولی در کمال ناباوری این سد به عنوان سد تلوار خدابنده عنوان شد و مدیریت آن به استان زنجان رسید.

وی ادامه داد: این سد آب شرب همدان و آب کشاورزی دشت خدابنده را تامین نماید درحالیکه در پایه‌های سد زمین‌های کشاورزی مردم مظلوم واقع شده و از بی‌آبی خشک شده است و از آن مهمتر روستاهای اطراف سد از آب شرب و اشامیدنی محروم می‌باشند.

نماینده مردم بیجار خطاب به وزیر نیرو متذکر شد:

                                                  باید این تصمیم اشتباه اصلاح گردد

وگرنه:

از حق خویش و همکارانم برای تذکر،‌سؤال و استیضاح استفاده خواهم کرد.

بیاتیان در پایان مشکل اشتغال در استان کردستان و شهرستان بیجار را بحرانی ارزیابی کرد و از دولت تدبیر و امید خواستار اقدام عملی در این راستا شد.

نماینده مردم بیجار در نطق میان دستور:

افزایش تولید ملی نیازمند برخورداری از بخش خصوصی قدرتمند است
وزارت کشور باید ارتقاء فرمانداری شهرستان بیجار را در دستور کار قرار دهد

نماینده مردم بیجار در مجلس نهم با بیان اینکه افزایش تولید ملی در سایه برخورداری از یک بخش خصوصی قدرتمند حاصل می‌شود، گفت: این کار با صرف هزینه‌های کلان دولتی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدمحمد بیاتیان نماینده مردم بیجار در مجلس نهم در نطق میان دستور امروز سه‌شنبه در صحن علنی مجلس ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در انتخابات و لبیک آنها به مقام معظم رهبری اظهار داشت: وقتی مردم احساس کردند که کشور به حضور آنها نیاز دارد، سیل‌آسا وارد عرصه شدند و با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی در حفاظت از کیان نظام دریغ نکردند.

بیاتیان با تاکید بر اینکه الگوی مردم‌سالاری در بین مردم نهادینه شده و هیچ چیز دیگری یارای جایگزینی آن را ندارد، افزود: این مردم‌سالاری دینی دیگر ملت‌های در بند حکومت‌های مستبد را به بیداری اسلامی ترغیب کرده است.

نماینده مردم بیجار افزود: تشکیل مجلسی با عنوان اصولگرایی مسئولیت نمایندگان را مضاعف می‌کند لذا اصولگرایان باید با پرهیز از رفتارهای قبیله‌ای، حرکت‌های عجولانه سیاسی، بر پایه صمیمیت و همفکری حرکت کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید بتوانند با تصویب قوانین مناسب در دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشور و منویات مقام معظم رهبری به ویژه در حوزه حمایت از تولید ملی عمل کنند، یادآور شد: همه ما باید خود را در میدان بزرگ رویارویی با دشمنان انقلاب و اسلام ببینیم.

بیاتیان خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب برای عملیاتی کردن شعار تولید ملی در حمایت از کار و سرمایه ایرانی همت کنیم.

نماینده مردم بیجار افزود: برای درمان بیماری‌های اقتصادی کشور مانند تورم و بیکاری باید کسب و کار بهبود یابد و تولید ملی مورد حمایت قرار گیرد و در عین حال بخش خصوصی تقویت شود.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم در کشور واردات جایگزین تولید شود، گفت: در حال حاضر بخش تولید ما با مسائل مختلفی روبرو است و اگر رفع آنها در دستور کار قرار نگیرد، اقتصاد با چالش‌های زیادی مواجه خواهد شد.

بیاتیان اضافه کرد: بنگاه‌های تولیدی ما به جای آنکه به فکر گسترش فعالیت‌های تولیدی باشند، به دلیل بالا رفتن هزینه‌ها و عدم حمایت دولت فقط به بقای خود می‌اندیشند.

نماینده مردم بیجار تاکید کرد: افزایش تولید ملی در سایه برخورداری از یک بخش خصوصی قدرتمند حاصل می‌شود نه با صرف هزینه‌های کلان دولتی از این رو ایجاد روحیه کارآفرینی و تقویت بخش خصوصی از رسالت‌های بزرگ سیاستگذاران کشور است.

وی افزود: مجلس با تصویب قوانین راهگشا و دولت با اجرای صحیح آن باید به این مهم پایبند باشند.

بیاتیان در ادامه با اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود یادآور شد: شهرهای بیجار از لحاظ مساحت بزرگترین شهرستان استان کردستان است ولی متاسفانه در ۱۵ سال گذشته حدود ۳۰ هزار نفر کاهش جمعیت داشته است. با وجود اینکه این امر مورد توجه مقام معظم رهبری و در سفر به کردستان قرار گرفته است اما متاسفانه به این موضوع توجه لازم نشده است.

نماینده مردم بیجار با بیان اینکه بحران بیکاری در این منطقه نگران کننده است، افزود: وزارت کشور باید ارتقاء فرمانداری شهرستان بیجار را در دستور کار قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت رفاه و شهرسازی باید نسبت به آسفالت تمامی قسمت‌ها به ویژه بخش روستایی توجه لازم داشته باشد اما متاسفانه حدود ۸۰ میلیارد تومان بودجه استان به دلیل ضعف مدیریت در سال ۹۰ تاکنون هزینه نشده است.

بیاتیان در واکنش به وزارت نیرو گفت: این وزارتخانه باید نسبت به سدسازی در این منطقه تسریع کند. وزارت نفت نسبت به گازرسانی در روستاهای شهرستان به دلیل سردسیر بودن منطقه و اقدام عاجل انجام دهد؛ به خصوص در منطقه جعفرآباد که لوله اصلی گاز برای صادرات از روستاها رد شده است.

نماینده مردم بیجار با بیان اینکه وزارت صنعت باید در اجرای پروژه کارخانه سایپا که در سال ۹۰ کلنگ‌زنی شده است ولی تاکنون نسبت به ثبت شرکت و سایر امور مربوطه کار خاصی انجام نگرفته، تسریع کند، گفت: دولت و به ویژه وزارت کشاورزی باید در حمایت از کشاورزان و حمایت از تولید گندم اهتمام بیشتری داشته باشد چراکه کشاورزان کود کشاورزی را با قیمت چند برابر دریافت می‌کنند و آنها پس از اجرای هدفمندی در مسئله سوخت با مشکل مواجه هستند