داستان تکراری قیمت گذاری خودرو و جدال شورای رقابت و خودروسازان/مصرف کنندگان چه نقشی در تعیین قیمت دارند؟

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته سایت شخصی مهندس سید محمد بیاتیان نماینده مردم شریف و فهیم بیجار ، حسن آباد یاسوکند ، بابارشانی / دبیر کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نهم شورای اسلامی

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵ با بدون دیدگاه

 :

داستان تکراری قیمت گذاری خودرو و جدال شورای رقابت و خودروسازان/مصرف کنندگان چه نقشی در تعیین قیمت دارند؟

سرویس اقتصادی
افزایش قیمت خودرو و تعیین آن توسط شورای رقابت ابتدای امسال بار دیگر سبب جدال بین وزارت صنعت و شورای رقابت شده و به نظر می رسد مصرف کنندگان در این بین هیچ نقشی ندارند.
سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸

داستان تکراری قیمت گذاری خودرو و جدال شورای رقابت و خودروسازان/مصرف کنندگان چه نقشی در تعیین قیمت دارند؟

خبرگزاری خانه ملت-گروه اقتصادی؛ باز هم داستان تکراری قیمت گذاری خودرو و جدال خودروسازان و شورای رقابت؛ قیمت گذاری خودرو ابتدای امسال نیز همچون سال های گذشته خبرساز شد و “نعمت زاده”  وزیر صنعت با ارسال نامه ای به شورای رقابت خواستار افزایش قیمت خودروهای داخلی شد که این نامه با واکنش متفاوت اعضای شورای رقابت روبه رو و حتی بر اساس اظهارات یکی از اعضا پاره شد.

اما “رضا شیوا” رییس شورای رقابت  با تأکید براینکه در آن جلسه بحث پاره کردن نامه مطرح نبود، اظهار داشته که اعضای شورای رقابت یک گروه کارشناسی هستند و به صورت کارشناسی صحبت‌های خود را مطرح می‌کنند؛اینکه یک نامه آن هم از شخص وزیر برای اعضا ارسال و آنها اقدام به پاره کردن آن کرده باشند کاملاً تکذیب می‌شود.

موضوع به اینجا ختم نمی شود و پس از این نامه شورای رقابت در جلسه ای مجوز افزایش قیمت ۱٫۸۱ درصدی محصولات ایران‌خودرو و همچنین افزایش ۰٫۴ درصدی قیمت محصولات سایپا را صادر کرد.

درمقابل این افزایش قیمت به نظر می رسد که وزارت صنعت و خودروسازی ها این افزایش قیمت را ناکافی دانسته اند و وزیرصنعت در اظهارات خود از شورای رقابت درخواست کرده که قیمت گذاری خودرو را رها کند و به خودروسازی ها واگذار شود.

در این شرایط که شورای رقابت و وزارت صنعت با هم در جدال هستند، این پرسش مطرح است که “جدال  قیمت گذاری خودرو” تا چه زمانی می‌خواهد ادامه پیدا کند؟ نقش مصرف کننده که باید خودروهای بی کیفیت را با قیمت بالا و در شرایط انحصاری خریداری کند، چیست؟ آیا خودروسازی ایران هیچ مشکل و معضل دیگری ندارند که چند سال است همه را درگیر”قیمت” کرده است؟  آیا خودروسازی ایران با مشکل کیفی روبه‌رو نیست؟اهمیت قیمت گذاری خودرو این ضرورت را ایجاب کرد که با چند تن از نمایندگان مردم در خانه ملت گفت وگو هایی انجام دهیم و نظر وکلای ملت را در این رابطه جویا شویم که متن گفت وگوهای خانه ملت، به شرح زیر است؛

نادر قاضی پور در خانه ملت

قاضی پور:قیمت محصولات جاده مخصوصی ها به چه بهانه ای گران شد /بررسی افزایش قیمت خودرو در مجلس

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا گفت: افزایش قیمت هر کالایی باید پشتوانه منطقی داشته باشد، لذا در حال حاضر خودرو هیچ افزایش کیفیت و تقاضایی نداشته که قیمت ها افزایش یابد بر این اساس افزایش قیمت خودرو هیچ توجیهی ندارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رییس شورای رقابت در غیاب اعضای ناظر مجلس در شورای رقابت افزایش قیمت خودرو را مطرح کرده است،افزود:بنابر صحبت های انجام شده با رییس شورای رقابت مقرر شد که افزایش قیمت خودرو در هفته آینده مطرح شود، اما متاسفانه در غیاب نمایندگان ناظر مجلس بحث افزایش قیمت خودرو بررسی شد.

خودروسازان به جای قیمت،کیفیت را افزایش دهند

قاضی پور با اشاره به افزایش یک باره قیمت ها در سال ۹۱ ادامه داد:در سال ۹۱ قیمت نفت،دلار و کالاهای اساسی افزایش یافته بود،اما اکنون قیمت نفت کاهش چشمگیری داشته و قیمت خودرو نه تنها کاهش نداشته بلکه افزایش می یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس افزایش قیمت خودرو را بررسی می کند، اظهار داشت: اگر خودروسازی ها نیم نگاهی به مصرف کنندگان داشته باشند به جای افزایش قیمت محصولات خود به سمت رشد بهره وری می روند.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت، با بیان اینکه وقتی مدل یک خودرو و برخی از آپشن های آن تغییر می کند دلیل بر طراحی جدید خودرو نیست،یادآور شد:برخی از خودروسازان تنها بر آپشن خودرو می افزایند و پس از این درخواست قیمت های بالا برای آن خودرو می کنند.

غلام محمد زارعی

زارعی:پارادوکس بین قیمت و کیفیت خودرو

غلام محمد زارعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا گفت: بین قیمت و کیفیت خودرو رابطه منطقی وجود ندارد و در واقع شاهد نوعی پارادوکس بین قیمت و کیفیت خودرو هستیم.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو با این کیفیت توجیهی ندارد، افزود: وقتی مدل یک خودرو و برخی از آپشن های آن تغییر می کند،دلیل بر طراحی جدید خودرو نیست، لذا با این بهانه نباید قیمت خودرو را افزایش داد.

زارعی با تاکید براینکه باید الگوهای جدید طراحی شده و جایگزین خودروهای قدیمی شود، ادامه داد: اگرخودروسازان هیچ اراده ای برای افزایش کیفیت و ارائه مدل های جدید نداشته باشند،  بازار داخلی را از دست خواهند داد.

تحقق اقتصاد مقاومتی با کیفی سازی محصولات امکانپذیر خواهد شد

وی با بیان اینکه حفظ صنعت خودرو و تقویت تولید و اشتغال یکی از اولویت های مهم کشور است،یادآورشد:تحقق اقتصادمقاومتی با افزایش تولید داخلی،کیفی سازی محصولات، کاهش وابستگی به واردات و جلوگیری از خروج ارز امکانپذیر خواهد شد.

زارعی با اشاره به معایب واردات خودروهای خارجی، افزود:در صورت عدم افزایش کیفیت خودروهای داخلی، محصولات خارجی جایگزین آنها می شوند، که مشکل خودروهای خارجی نیز ارائه خدمات پس از فروش است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن هفته آینده گرانی خودرو را بررسی می کند، تصریح کرد:نمایندگان موضوع افزایش قیمت خودرو را از مسئولان خودروسازی کشور سوال خواهند کرد و آنها باید علل گرانی را توضیح دهند.

بهروز نعمتی مصاحبه

نعمتی:مجلس با هرگونه افزایش قیمت خودرو مخالف است/شورای رقابت سیاست گذار است یا قیمت گذار؟

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مجلس با هرگونه افزایش قیمت خودرو مخالف است، گفت:هیچ اتفاق جدیدی در افزایش کیفیت و یا خدمات پس از فروش خودروها رخ نداده که سبب افزایش قیمت خودروها شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تنوع خودروهای با کیفیت باید در داخل کشور به اندازه ای باشد که بر اساس تقاضا قیمت خودروهای داخلی تعیین شود، افزود: قیمت گذاری باید از حالت دستوری خارج شود و شورای رقابت به عنوان سیاست گذار و ناظر عمل کند نه قیمت گذار و قیمت را بازار و تقاضای مردم مشخص کند.

نعمتی با انتقاد از رقابتی نبودن بازار خودروی کشور، ادامه داد:اکنون که در شرایط پساتحریم به سر می بریم بازار خودرو باید از انحصار خارج شود و با ایجاد سرمایه گذاری های مشترک کیفیت خودروها سرو سامان پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بی کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل، تصریح کرد:تا زمانی که تنوع در بازار خودرو داخل وجود ندارد، افزایش قیمت به ضرر مشتری و خریدار است، اگر خودروسازی ها نیم نگاهی به مصرف کنندگان داشته باشند به جای افزایش قیمت محصولات خود به سمت رشد بهره وری می روند.

محمد بیاتیان

بیاتیان:قدرت لابی های اقتصادی بیش از حمایت کنندگان تولید داخلی/تعیین دستوری قیمت خودرو توهین به مصرف کننده است

سیدمحمد بیاتیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه  قیمت خودرو را باید عرضه و تقاضا تعیین کند، گفت: شورای رقابت و مقامات مسئول خودروسازی به طور دستوری این قیمت‌ها را به خورد مردم می دهند و متاسفانه مصرف کننده و تولیدکننده هیچ نقشی در تعیین قیمت ها نداشته که در واقع این کار توهین به مصرف کننده و تولید کننده است.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه باید بازار خودرو رقابتی شود، گفت:ما خودروساز نیستیم بلکه فقط محصولات از رده خارج کشورهای دیگر را کپی کاری کرده و تحت عنوان محصول داخلی به مردم می فروشیم.

عرضه و تقاضا قیمت خودرو را تعیین کند/قیمت گذاری باید از حالت دستوری خارج شود

وی با اشاره به اینکه مردم در شرایط فعلی از کیفیت خودروهای تولیدی رضایت کامل ندارند، گفت: در شرایط فعلی سود بازار خودرو فقط به جیب دلالان و واسطه گران می‌رود؛درهمین راستا باید بازار قیمت خودرو را تعیین کند؛ البته یکی از مشکلات  بازار خودرو رقابتی نبودن آن است.

بیاتیان با تاکید براینکه تنوع خودروهای با کیفیت باید در داخل کشور به اندازه ای باشد که بر اساس تقاضا قیمت خودروهای داخلی تعیین شود، ادامه داد: قیمت گذاری باید از حالت دستوری خارج شود و شورای رقابت به عنوان سیاست گذار و ناظر عمل کند نه قیمت گذار و قیمت را بازار و تقاضای مردم مشخص کند.

قدرت لابی های اقتصادی بیشتر  از حمایت کنندگان تولید داخلی/بازار از خودروهای خارجی بی کیفیت پر شده است

وی با بیان اینکه قدرت لابی های اقتصادی بیشتر از حمایت کنندگان تولید داخلی است، یادآور شد: تا زمانی که تنوع در بازار خودرو داخل وجود ندارد، افزایش قیمت به ضرر مشتری و خریدار است، البته دخالت ها و انتصاباتی خارج از مجموعه خودروسازی سبب شده تاکنون به کیفیت لازم خودرو دست پیدا نکنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ارتقای کیفیت خودروهای داخلی تصریح کرد:متاسفانه با غفلت خودروسازان داخلی در افزایش کیفیت محصولات خود، بازار از خودروهای خارجی بی کیفیت پر شده است.

در پایان گفتنی است که جدال بین شورای رقابت و خودروسازان باید هرچه سریع تر با اخذ یک تصمیم صحیح پایان یابد و خودروسازان به جای اینکه به طور مستمر در فکر افزایش قیمت خودرو باشند، کیفیت محصولات خود را افزایش دهند./


بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد داستان تکراری قیمت گذاری خودرو و جدال شورای رقابت و خودروسازان/مصرف کنندگان چه نقشی در تعیین قیمت دارند؟. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید