قدرت لابی های اقتصادی بیش از حمایت کنندگان تولید داخلی/تعیین دستوری قیمت خودرو توهین به مصرف کننده است

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته سایت شخصی مهندس سید محمد بیاتیان نماینده مردم شریف و فهیم بیجار ، حسن آباد یاسوکند ، بابارشانی / دبیر کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نهم شورای اسلامی

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در اردیبهشت ۰۶, ۱۳۹۵ با بدون دیدگاه

قدرت لابی های اقتصادی بیش از حمایت کنندگان تولید داخلی/تعیین دستوری قیمت خودرو توهین به مصرف کننده است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قدرت لابی های اقتصادی بیشتر از حمایت کنندگان تولید داخلی است، گفت:شورای رقابت باید به عنوان سیاست گذار و ناظر عمل کند نه قیمت گذار و قیمت را بازار و تقاضای مردم مشخص کند.

قدرت لابی های اقتصادی بیش از حمایت کنندگان تولید داخلی/تعیین دستوری قیمت خودرو توهین به مصرف کننده است

سیدمحمد بیاتیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه  قیمت خودرو را باید عرضه و تقاضا تعیین کند، گفت: شورای رقابت و مقامات مسئول خودروسازی به طور دستوری این قیمت‌ها را به خورد مردم می دهند و متاسفانه مصرف کننده و تولیدکننده هیچ نقشی در تعیین قیمت ها نداشته که در واقع این کار توهین به مصرف کننده و تولید کننده است.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه باید بازار خودرو رقابتی شود، گفت:ما خودروساز نیستیم بلکه فقط محصولات از رده خارج کشورهای دیگر را کپی کاری کرده و تحت عنوان محصول داخلی به مردم می فروشیم.

 

محمد بیاتیان

 

عرضه و تقاضا قیمت خودرو را تعیین کند/قیمت گذاری باید از حالت دستوری خارج شود

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه مردم در شرایط فعلی از کیفیت خودروهای تولیدی رضایت کامل ندارند، گفت: در شرایط فعلی سود بازار خودرو فقط به جیب دلالان و واسطه گران می‌رود؛درهمین راستا باید بازار قیمت خودرو را تعیین کند؛ البته یکی از مشکلات  بازار خودرو رقابتی نبودن آن است.

بیاتیان با تاکید براینکه تنوع خودروهای با کیفیت باید در داخل کشور به اندازه ای باشد که بر اساس تقاضا قیمت خودروهای داخلی تعیین شود، ادامه داد: قیمت گذاری باید از حالت دستوری خارج شود و شورای رقابت به عنوان سیاست گذار و ناظر عمل کند نه قیمت گذار و قیمت را بازار و تقاضای مردم مشخص کند.

قدرت لابی های اقتصادی بیشتر  از حمایت کنندگان تولید داخلی/بازار از خودروهای خارجی بی کیفیت پر شده است

وی با بیان اینکه قدرت لابی های اقتصادی بیشتر از حمایت کنندگان تولید داخلی است، یادآور شد: تا زمانی که تنوع در بازار خودرو داخل وجود ندارد، افزایش قیمت به ضرر مشتری و خریدار است، البته دخالت ها و انتصاباتی خارج از مجموعه خودروسازی سبب شده تاکنون به کیفیت لازم خودرو دست پیدا نکنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ارتقای کیفیت خودروهای داخلی تصریح کرد:متاسفانه با غفلت خودروسازان داخلی در افزایش کیفیت محصولات خود، بازار از خودروهای خارجی بی کیفیت پر شده است./

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد قدرت لابی های اقتصادی بیش از حمایت کنندگان تولید داخلی/تعیین دستوری قیمت خودرو توهین به مصرف کننده است. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید