عدم رضایت خارجی ها از بسته بندی محصولات/ کشاورزی و دامداری در راس فرصت های شغلی

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته سایت شخصی مهندس سید محمد بیاتیان نماینده مردم شریف و فهیم بیجار ، حسن آباد یاسوکند ، بابارشانی / دبیر کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نهم شورای اسلامی

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در فروردین ۰۳, ۱۳۹۵ با بدون دیدگاه

عدم رضایت خارجی ها از بسته بندی محصولات/ کشاورزی و دامداری در راس فرصت های شغلی

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اخیرا تجار روسی برای تبادلات کشاورزی به ایران آمدند،گفت:تاجران روسیه از کیفیت محصولات کشاورزی ما رضایت داشتند اما بسته بندی ما را نامناسب دیدند.
سه‌شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹

عدم رضایت خارجی ها از بسته بندی محصولات/ کشاورزی و دامداری در راس فرصت های شغلی

 محمد بیاتیان  درگفت وگو  با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره  تامین غذایی کشور،گفت:با توجه به ظرفیت های اقتصادی صنعت کشاورزی و دامداری می توانیم بخش اعظم فرصت های اشتغال را  در این بخش  ایجاد و امنیت غذایی کشور را تثبیت کنیم  و اگر می خواهیم در  راستای  صادرات  نیز حضور موفق داشته باشیم،باید صنایع تبدیلی را تقویت کنیم.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا باید واردات با نرخ پایین تر نسبت به تولید داخلی داشته باشیم،ادامه داد:ورشکستگی  تولید کننده داخلی با واردات ارزان قیمت رقم می خورد.

وی، ادامه :یکی از معضلات ما در صنعت کشاورزی بحث یکپارچه سازی اراضی،تقسیم سده های  آبی  در کشور است؛زیرا نمی توان  با آب چاه در صنعت کشاورزی به طریق  نوین حرکت کرد و این درحالی است گرانی نهاده کشاورزی  موضوع دیگری است که تولید محصولات کشاورزی  را با مشکلات بی شمار روبرو کرده است .

وی ادامه داد:موضوع یکپارچه سازی اراضی کشاورزی سال ها زده می شود،اما اقدامات کارآمدی در این راستا  انجام نشده و این درحالی است که  نبود منابع پایدار آبی نمی گذارد صنعت کشاورزی از روش هاس سنتی  فاصله بگیرد.

بیاتیان با بیان اینکه حوزه انتخابیه  بنده معروف به  انبار غله کردستان است،اما کمتر ۱۰ درصد اراضی کشاوزی اش  آبی  است، تصریح کرد: بطورمثال ما می توانیم در محصول گندم سودهای مناسبی بدست آوریم  اما متاسفانه این سود بیش از هر موضوعی به جیب  دلالان می رود

 وی ادامه داد: برای تولید بهینه در صنعت کشاورزی در فضای پساتحریم؛اگر می خواهیم صنعت کشاورزی علاوه بر توسعه امنیت غذایی در بازار صاداراتی  موفق عمل کند باید علم و روش های صحیح بسته بندی در اقتصاد کالا در کشور نهادینه شود.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه وزارت کشاورزی هرساله برطبق نیاز  تولید سند را تدوین  کند،گفت: نباید  بیش از نیاز شاهد تولید باشیم؛ زیرا بدیهی است تولیدکننده  در این راستا ورشکسته می شود.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،بند۷ سیاستهای  کلی اقتصاد مقاومتی به  تامین امنیت غذا و درمان و ایجاذ ذخایر  رهبردی  با تاکید بر  افزایش کم وکیفی  تولید ( مواد  اولیه و کالا) اشاره دارد./

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد عدم رضایت خارجی ها از بسته بندی محصولات/ کشاورزی و دامداری در راس فرصت های شغلی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید