تقویت صنعت خودرو با حضور خارجی‌ها/استقبال از ایجاد قطب سوم خودروسازی

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته سایت شخصی مهندس سید محمد بیاتیان نماینده مردم شریف و فهیم بیجار ، حسن آباد یاسوکند ، بابارشانی / دبیر کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نهم شورای اسلامی

برجسب شده در: , , , , , ,

انتشار یافته در دی ۲۳, ۱۳۹۴ با بدون دیدگاه

 

تقویت صنعت خودرو با حضور خارجی‌ها/استقبال از ایجاد قطب سوم خودروسازی

گروه اقتصادی
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور می تواند به تقویت این صنعت منتهی شود،گفت: اگر شرایط همکاری با خودروسازان خارجی به نحوی باشد که درصد قابل توجهی از ساخت خودرو در داخل انجام شود،می توان از این موضوع استفاده بهینه کرد.

تقویت صنعت خودرو با حضور خارجی‌ها/استقبال از ایجاد قطب سوم خودروسازی

سیدمحمد بیاتیان درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص وضعیت صنعت خودرو کشور گفت: ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور می تواند به تقوت این صنعت منتهی شود.

نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: براساس اخبار شنیده می شود یکی از شرکت های خودروسازی فرانسوی قصد دارد،سهام یکی از شرکت‌ها خودروسازی داخلی را خریداری کند که اگر شرایطی لازم در این رابطه لحاظ شود می تواند؛اقدام خوبی باشد.

بیاتیان افزود: فرانسوی ها از کیفیت کاری قطعه سازان ایرانی استقبال می کنند؛بنابراین اگر شرایط همکاری با خودروسازان خارجی به نحوی باشد که درصد قابل توجهی از ساخت خودرو داخلی باشد، می توان از این موضوع استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت:خرید بخشی از سهام شرکت های خودروسازی داخلی توسط خارجی‌ها با رعایت شرایط لازم،اتفاق خوبی است و تاثیر مطلوبی بر بازار خودرو خواهد داشت و زمینه حضور در بازارهای منطقه ای خودرو را تسهیل می کند.

ضرورت دقت در انعقاد قراردادهای خارجی

بیاتیان افزود: با توجه به اعمال تحریم ها ازسوی دشمنان باید در انعقاد قراردادهای اقتصادی جدید با خارجی ها،قواعد حقوقی بین المللی را رعایت کرد، تا متضرر نشویم.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: نکته دیگر اینکه به لحاظ حقوقی اگر شرکت‌های خارجی باعث واردشدن زیان و خسارت مالی به خودروسازان ایرانی شده اند؛باید پیگیری های لازم برای دریافت خسارت انجام شود.

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد تقویت صنعت خودرو با حضور خارجی‌ها/استقبال از ایجاد قطب سوم خودروسازی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید