اختتامیه دومین سوگواره ملی قاب شیدایی در بیجار

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته سایت شخصی مهندس سید محمد بیاتیان نماینده مردم شریف و فهیم بیجار ، حسن آباد یاسوکند ، بابارشانی / دبیر کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نهم شورای اسلامی

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در دی ۱۲, ۱۳۹۴ با بدون دیدگاه

 

امیدوارم همه ی مسئولین به این مطلب برسند که فرهنگ مهمتر از اقتصاد است

 سید محمد بیاتیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، از افشار شهردار بیجار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بیجار در برگزاری سوگواره ملی قاب شیدایی تشکر کرد و این کار بزرگ فرهنگی را قدمی در راه معرفی هنر و فرهنگ این شهر چند هزار ساله دانست.

مهندس بیاتیان گفت: هنرمندانی در این شهر هستند و زندگی میکنند که ما و همشهریان بیجاری به واسطه ی این عزیزان بر خود میبالیم و افتخار ما این است که در هوایی نفس میکشیم که این هنرمندان در آن فضا بوده و هستند.

وی در ادامه ابراز داشت: امیدوارم که تمام مسئولین این شهرستان به این نتیجه برسند که فرهنگ بسیار مهمتر و رسیدگی به این مغوله با ارزشتر از بحثهای اقتصادی، سیاسی و … است.

سید محمد بیاتیان در مورد کیفیت بالای این سوگواره نیز بیان داشت: تصاویری که در نمایشگاه چاپ و در معرض عموم قرار گرفته از چنان حزن و اندوه بالایی برخوردار است که هر کسی با دیدن این عکسها متاثر شده و یاد و خاطره کربلا و اهل بیت(ع) در او زنده میشود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون کشور عزیزمان با حجمه ی سنگین جنگ نرم و شبیخون فرهنگی روبرو شده و این قبیل کارهای فرهنگی میتواند سد محکمی در مقابل این جنگ باشد و تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند، پس باید این برنامه ها تداوم یابد و از آن حمایت شود.

اختتامیه دومین سوگواره ملی قاب شیدایی در بیجار برگزار شد+عکس

اختتامیه دومین سوگواره ملی قاب شیدایی در بیجار برگزار شد+عکس

صبح امروز اختتامیه دومین سوگواره ملی عکس قاب شیدایی با حضور مسئولان و هنرمندان برگزیده در سالن آمفی تئاتر مجمتع امیرنظام گروسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بام ایران،صبح امروز اختتامیه دومین سوگواره ملی قاب شیدایی(با موضوعیت عاشورا)با حضور مسئولان و جمعی از برگزیدگان این سوگواره در سالن آمفی تئاتر مجتمع امیرنظام گروسی برگزار شد.

دومین سوگواره ی ملی عکس قاب شیدایی با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر بیجار و حوزه هنری اداره تبلیغات اسلامی استان کردستان در سطح ملی برگزار شد.

پس از اعلام فراخوان و در مهلت تعیین شده ۲ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که یک هزار ۶۰۰ اثر کشوری و ۴۰۰ اثر شهرستانی است.

در مجموع یک هزار و ۸۶۰ اثر از ۳۲ استان کشور جهت داوری به مسابقه راه یافتند که از این تعداد یک هزار ۶۶۸ اثر مربوط به بخش ملی و ۱۹۲ اثر مربوط به بخش شهرستانی است.

در پایان با نظر هیئت داوران ۳ اثر در بخش ملی و ۵ اثر در بخش شهرستانی برگزیده و به نفرات برتر هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.شایان ذکراست هدایای نفرات برتر شهرستانی را مهندس بیاتیان متقبل شدند.

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد اختتامیه دومین سوگواره ملی قاب شیدایی در بیجار. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید