درآمدهای پتروشیمی‌ها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته سایت شخصی مهندس سید محمد بیاتیان نماینده مردم شریف و فهیم بیجار ، حسن آباد یاسوکند ، بابارشانی / دبیر کمیسیون صنایع ومعادن مجلس نهم شورای اسلامی

برجسب شده در: , , , , , , , ,

انتشار یافته در دی ۱۱, ۱۳۹۴ با بدون دیدگاه

درآمدهای پتروشیمی‌ها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عدم شفافیت در درآمدهای پتروشیمی‌ها را یکی از چالش‌های این بخش عنوان کرد و گفت: اغلب درآمدهای بخش پتروشمی به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود.

درآمدهای پتروشیمی‌ها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود

سیدمحمد بیاتیان درگفت‌و‌گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت و چالش‌های صنعت پتروشیمی،گفت: تحریم‌های مهم‌ترین و به عنوان چالش اصلی پتروشیمی ها در چند سال اخیر بود و در دوران پساتحریم فکر می‌کنم به این مشکل مواجه نخواهیم شد.
نماینده مردم بیجار و گروس درمجلس شورای اسلامی افزود: بحث صادرات محصولات پتروشیمی و اقتصاد غیرنفتی از صنایع بسیار مهم است که در این سالها نتوانستیم نقشی ایفا کنیم.

وی ادامه داد: سیاست‌ها دوگانه و یا چندگانه هم در بخش پتروشیمی ها یکی از مشکلاتی بوده است و در کنار آن عدم شفافیت در درآمد پتروشیمی‌ها که اغلب درآمدهای این بخش به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود.

در دوران پسا تحریم به سمت شکوفایی صنعت پتروشیمی حرکت کنیم

بیاتیان با اشاره به دخالت‌های دولت در پتروشیمی از چالش‌های این بخش عنوان و بیان کرد: امیدواریم در دوران پساتحریم به سمت شکوفایی صنعت پتروشیمی حرکت کنیم.

این نماینده مردم درمجلس نهم در خصوص اینکه مدیران پتروشیمی خواستار سرمایه گذاری دولت در این بخش هستند،تاکید کرد: با توجه به سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی تکلیف مشخص است و راه برون رفت از بحران در حوزه اقتصاد و تولید خصوصی سازی و عدم دخالت دولت است.

وی تصریح کرد: اگر بخش خصوصی توان نداشته و برای سرمایه گذاری مشکلاتی دارد می‌توان این موضوع را با وضع قوانین و بخشنامه‌هایی حل کرد و در هر حوزه‌ای دولت در آن دخالت و حضور داشته است،مطمئن باشید در آن حوزه با معضلات و مشکلات زیادی روبرو بوده است.

بیاتیان اضافه کرد: درخواستی که مدیران پتروشیمی عنوان کردند، شاید این بوده است که دولت خودش  باید در امر سرمایه گذاری کمک کند، ولی نباید دولت سهامداری و سرمایه گذاری کند و می‌توانیم از منابع ارزی و ریالی که در اختیار بانک‌ها و صندوق توسعه ملی است، برای کمک به بخش خصوصی کمک شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهارکرد: دولت باید شرایط را برای سرمایه گذاری در پتروشیمی تسهیل کند و موانع را بردارد و حتی از سرمایه گذاری خارجی در این بخش استفاده کنیم./

پایان پیام

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد درآمدهای پتروشیمی‌ها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید