دستاوردهای انقلاب در دیدار میان نماینده مجلس و مدیرعامل شرکت گاز کردستان بررسی شد

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته خبرها

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در بهمن ۲۰, ۱۳۹۳ با بدون دیدگاه

 

 به مناسبت دهه مبارکه فجر روز دوشنبه ۲۰ام بهمن ماه نماینده شهرستان بیجار در مجلس شواری اسلامی با مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان و با حضور فرماندار در فرمانداری بیجار دیدار  و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، در این دیدار در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران پس از ۳۶ سال پیروزی بر پیشرفت‌های انجام گرفته  در تمامی عرصه‌ها، تاکید شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان، ضمن گرامیداشت ۳۶ امین سالگرد انقلاب اسلامی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث رشد کشور در همه عرصه‌ها شد، گفت: این پیشرفت‌ها به وضوح دیده می‌شود به طوری که قبل از انقلاب تنها شش هزار مشترک در سطح کشور گازدار بودند اما اکنون ۱۶ میلیون مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

سید امیر رضوی با اشاره به اینکه استان کردستان نیز به موازات انقلاب در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است، افزود: یکی از این دستاوردهای انقلاب خدمات گازرسانی به شهرها و روستاهای استان در سطحی مطلوب است.

مهندس رضوی اظهار داشت: بیجار نیز مانند سایر شهرستان‌های استان گازرسانی در  آن به خوبی انجام گرفته است به طوریکه در شهرستان بیجار ۱۱۰ روستا گاز دار شده که این آمار در مقایسه با شهرستان‌های بانه با ۱۰۴ روستای گازدار، سقز ۱۰۹ و در یک ردیف قرار دارد.

وی ملاک شرکت گاز را کمترین هزینه برای برخورداری از بیشترین امکانات عنوان کرد و افزود: ما به ازای هر ۱۸ متر یک انشعاب در نظر گرفته‌ایم که این امر در بیجار به دلیل پراکندگی جمعیت به ۸۸ متر به ازای هر انشعاب افزایش یافته که این خود هزینه‌‌ی گازرسانی را در بیجار بالا برده است.

وی خاطر نشان کرد: بیجار دارای ۷ روستای بالاتر از ۲۰۰ خانوار است که همگی گازدار شده‌اند و تاکنون ۱۷ روستای زیر ۲۰خانوار نیز گازدار شده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: در سالجاری با کمبود نقدینگی مواجه شدیم اما با این وجود ۱۱۸ روستا را گازدار کردیم که تعداد ۱۰ روستای آن مربوط به  بیجار است.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای بند «ق» مصوبه هیئت دولت، گفت: با اجرای این بند تعداد روستاهای گازدار استان به طور حتم افزایش خواهد یافت و ما ۴۶۵ روستا را در قالب بند «ق» در استان مصوب کرده‌ایم که ۶۵ روستای آن مربوط به بیجار است.

وی در ادامه ضمن خواستار تلاش نمایندگان کما فی سابق در جهت جذب اعتبارات و تعامل موثر با وزارتخانه مربوطه شد و گفت: در حال حاضر تعداد ۸۷۲ روستای استان گازدار شده و بیجار نیز از ۲۳۵ روستا ۱۱۰ روستای آن گازدار  است.

وی در پایان اظهار داشت: وضعیت استان کردستان از لحاظ گازرسانی از متوسط کشوری بالاتر است.

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد دستاوردهای انقلاب در دیدار میان نماینده مجلس و مدیرعامل شرکت گاز کردستان بررسی شد. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید