در صورت تشدید تحریم‌ها علیه ایران دولت را موظف به غنی‌سازی ۶۰ درصدی خواهیم کرد

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته خبرها

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در بهمن ۲۲, ۱۳۹۳ با بدون دیدگاه

نماینده بیجار در مجلس شورای اسلامی:
در صورت تشدید تحریم‌ها علیه ایران دولت را موظف به غنی‌سازی ۶۰ درصدی خواهیم کرد

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت تشدید تحریم‌ها علیه ایران‌، دولت را مؤظف به غنی‌سازی ۶۰ درصدی خواهیم کرد.

خبرگزاری فارس: در صورت تشدید تحریم‌ها علیه ایران دولت را موظف به غنی‌سازی 60 درصدی خواهیم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، سیدمحمد بیاتیان بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه اصحاب رسانه یکی از ارکان اصلی دموکراسی تحت عنوان کشوری با مردم‌سالاری دینی هستند، اظهار کرد: خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان باید اقدامات مطلوب و خوب مسئولان را به اطلاع مردم رسانده و در کنار آن دغدغه‌ها و دیگاه‌های مردم را به مسئولان منتقل کنند.

وی بیان کرد: امسال کارهای بسیار مطلوبی علی‌ رغم محدودیت‌های اعتباری در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی در سطح کشور و استان انجام گرفته است و اطلاع‌رسانی مطلوب آن ضمن اطلاع‌رسانی به مردم برگ برنده‌ای است که دشمنان بدانند هیچ تحریمی اثری در خدمت‌رسانی دولت‌مردان به مردم ندارد.

به گفته بیاتیان، ملت غیور ایران تحریم‌ها را همچون جنگ تحمیلی از پیش رو برمی‌دارند و مباحثی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است به ویژه اقتصاد بدون نفت را با عزمی راسخ محقق خواهند ساخت.

وی عنوان کرد: نفت ما به سلاحی برای کنترل و از کار انداختن دشمنان که هیچ‌گاه دشمنی خود را نسبت به نظام کاهش نمی‌دهند، تبدیل خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با لایحه ارائه شده دولت به مجلس در راستای رفع موانع تولید رقابت‌پذیر عنوان کرد: با تأیید این لایحه توسط شورای نگهبان و ابلاغ آن به دولت در بحث تولید و اقتصاد و صنعت شاهد دوران جدید در ایران خواهیم بود.

وی با اشاره به موانع سد راه اقتصاد کشور بیان کرد: موانع در تمامی زمینه‌ها وجود دارد که یکی از آنها سیاست‌های بانکی است.

بیاتیان با بیان اینکه تولیدکنندگان به دلیل سیاست‌های غلط پولی و بانکی، مستأجر بانک‌ها هستند گفت: اکنون بانک‌ها شریک سود واحدهای تولیدی و صنعتی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا رهبری در هفته دولت بر تغییر قوانین و سیاست‌های پولی و بانکی به خصوص در بحث بانک‌ها تأکید فرمودند.

به گفته نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، این لایحه می‌تواند کمک بسیاری خوبی به انسدادهایی که در عرصه تولید، پولی و بانکی وجود دارد بکند.

وی در ادامه با اشاره به بودجه عمرانی سال ۹۲ و تخصیص ۳۰ درصدی آن بیان کرد: در سال ۹۳ این بودجه ۷۵ درصد و بودجه ماده ۱۸۰ نیز ۹۵ درصد تخصیص یافته است.

بیاتیان گفت: تخصیص بودجه‌ ماده ۱۸۰ در استان‌هایی که بخشی از بودجه به پروژه‌های ملی اختصاص داده شده، صددرصدی بوده است.

بیاتیان بیان کرد: نکته مثبت در بحث بودجه و بودجه‌ریزی دولت یازدهم این است که در پروژه‌های عمرانی و بودجه‌های جاری و عمومی دولت بر اساس واقعیات و درآمدهایی که داشته است، لایحه بودجه را نوشته و به مجلس تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: امید است با بودجه ۴۵ هزار میلیارد تومانی عمرانی سال ۹۴ بتوانیم درآمدهای خوبی داشته و این مهم تأثیر به‌‌سزایی در اتمام پروژه‌های نیمه تمام خواهد داشت.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در سال ۹۴ درآمدهای دولت محقق شود، تخصیص بودجه عمرانی نیز بالای ۸۰ درصد خواهد بود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص طرح یک فوریتی غنی‌سازی  گفت: بر اساس این طرح اگر تحریم‌ها علیه ایران تشدید و ادامه داشته باشد، غنی‌سازی ۲۰ درصد را از سر خواهیم گرفت.

وی با اشاره به تذکر اخیر خود در مجلس به دولت‌مردان آمریکا و غربی‌ها بیان کرد: اگر کشورهای غربی و آمریکا بخواهند تحریم‌ها را شدیدتر کنند در این صورت دولت را موظف به غنی‌سازی ۶۰ درصد خواهیم کرد.

نماینده مردم بیجار در مجلس تأکید کرد: بحث غنی‌سازی ۶۰ درصد نیز استفاده صلح‌آمیز است و ما به هیچ وجه در پی سلاح هسته نیستیم.

وی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران قدرت نرم از جمله مردم و جوانان، نخبگان و مغزهای متفکر آن است عنوان کرد: توان جمهوری اسلامی ایران در جای‌جای دنیا و مرزهای معنوی ما در جهان به خوبی هویدا است.

وی تصریح کرد: این مهم به گونه‌ای است که در داخل خود آمریکا افراد و نیروها و معتقدی به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که آنان از سلاح هسته‌ای برای دشمنان ایران اسلامی بسیار خطرناک‌تر هستند.

بیاتیان در پایان افزود: معتقدیم اگر آمریکا و کشورهای غربی بخواهند دوباره جمهوری اسلامی ایران را تحریم کنند، توان این را داریم که غنی‌سازی را به ۶۰ درصد برسانند.

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد در صورت تشدید تحریم‌ها علیه ایران دولت را موظف به غنی‌سازی ۶۰ درصدی خواهیم کرد. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید