مهاجرت در شهرستان بیجار فرهنگ شده است

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته خبرها

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در بهمن ۱۲, ۱۳۹۳ با بدون دیدگاه

نماینده مردم بیجار در مجلس:
مهاجرت در شهرستان بیجار فرهنگ شده است

نماینده مردم بیجار در مجلس گفت: پدیده مهاجرت در شهرستان بیجار به صورت یک فرهنگ نهادینه شده است و علت اصلی آن مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

خبرگزاری فارس: مهاجرت در شهرستان بیجار فرهنگ شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، سیدمحمد بیاتیان ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان بیجار، با اشاره به مشکلات و دغدغه‌های زندگی امروز و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، عنوان کرد: متأسفانه زندگی‌ امروزی سرشار از استرس و ناامیدی است و شهرستان بیجار نیز در این زمنیه مستثنی نیست.

وی برگزاری کارگروره‌های آموزشی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و غیره با حضور اساتید مجرب را از اولویت‌ها برای شهرستان بیجار عنوان کرد و گفت: از طریق این کارگاه‌های آموزشی مردم را از آسیب‌های اجتماعی پیرامونشان آگاه سازیم.

وی با اشاره به فضای ناامیدی بین مردم بیجار و روستاهای اطراف آن، گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای ایجاد امید و نشاط کمک شایانی به رفع مشکلات روحی و روانی مردم خواهد کرد.

بیاتیان به معضل مهاجرت در شهرستان بیجار اشاره کرد و افزود: بحث مهاجرت صرفا به مباحث اقتصادی و اشتغال منتهی نمی‌شود بلکه متأسفانه به گونه‌ای فرهنگ مهاجرت در شهرستان بیجار رواج یافته است.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جمعیت ۹۴ هزار نفری حال حاضر شهرستان بیجار، گفت: مشکل اشتغال در زمانی که این شهرستان دارای جمعیتی بالغ بر ۱۴۰ هزار نفر بود، باز هم وجود داشت.

وی تصریح کرد: علت اصلی مهاجرت در شهرستان بیجار، مشکلات فرهنگی، روانی و اجتماعی است و اگر تمام تکنولوژی‌ها و کارخانه‌ها و اشتغال کافی را در شهرستان داشته باشیم باز در کاهش مهاجرت موفق نخواهیم بود.

بیاتیان بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در راستای ایجاد امید میان مردم را خواستار شد و تصریح کرد: فعالیت در راستای ایجاد امید و شادی در جامعه عامل قوی بازدارنده از مهاجرت خواهد بود.

این مقام مسئول بر تشکیل چنین سمن‌هایی بدون نگرش سیاسی تأکید کرد و گفت: اگر این تشکل‌ها نگرش سیاسی داشته باشند به مرور زمان با همان مباحث سیاسی از بین خواهند رفت.

وی با بیان اینکه بسیاری از بودجه‌های استانی به سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد اختصاص دارد، گفت: متأسفانه شهرستان بیجار بر خلاف دیگر شهرستان‌ها از این بودجه‌ها محروم است.

بیاتیان با اشاره به بودجه ۷ میلیارد تومانی امور جوانان در سال ۹۳ عنوان کرد: متأسفانه از زمانی که سازمان ورزش و جوانان تشکیل شده است و سازمان ملی جوانان تعطیل شد، بودجه‌های بسیار ناچیزی به امور جوانان تخصیص یافت.

نماینده مردم بیجار در مجلس با بیان اینکه متأسفانه نگرش بیشتر مردم بر این است که تمام امور را باید دولت انجام دهد عنوان کرد: این نگرش موجب شده است که استفاده از سرمایه اجتماعی انسانی را به گونه‌ای از دست بدهیم.

وی افزود: متأسفانه نشاط اجتماعی بین مردم بیجار بسیار کم‌رنگ است که می‌توان با استفاده از تشکل‌های مردم‌نهاد اقدامات مفیدی در راستای ایجاد نشاط انجام داد.

بیاتیان در پایان بر بهره‌گیری از نیرو و توان نسل جوان و مردم در تشکیل سمن‌ها تأکید کرد و آن را بهترین راهکار برای حل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دانست

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد مهاجرت در شهرستان بیجار فرهنگ شده است. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید