حمایت و تجلیل مهندس بیاتیان با اهدای جوایز به ۴۳ نفر از دانش آموزان رتبه های برتر کنکور۱۳۹۳بهمراه ۶۰ نفر دانش آموزان معدل الف در سومین سال متوالی

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته خبرها

برجسب شده در: , , , , , , ,

انتشار یافته در بهمن ۰۹, ۱۳۹۳ با بدون دیدگاه

حمایت و تجلیل مهندس بیاتیان با اهدای جوایز به ۴۳ نفر از دانش آموزان رتبه های برتر کنکور۱۳۹۳بهمراه ۶۰ نفر دانش آموزان معدل الف در سومین سال متوالی…..با آرزوی موفقیت وسربلندی برای تمامی نخبگان گروس..

به گزارش روابط عمومی دفتر مهندس بیاتیان، آیین تجلیل  ۴۳ نفر از دانش آموزان رتبه های برتر کنکور۱۳۹۳بهمراه ۶۰ نفر دانش آموزان معدل الف در سومین سال متوالی با حضور مهندس بیاتیان  نماینده مردم شریف بیجاردر مجلس ، رشید قربانی مدیرکل آموزش پرورش استان ،حاج اقا مرادی امام جمعه،زندیه فرماندار، لطف اللهی ریس آموزش پرورش بیجار،فرمانده سپاه، اعضای شورای شهر بیجار و جمعی از مسئولان شهری در تالار شهید رجایی بیجارامروز راس ساعت ۱۰برگزار گردید.

سید محمد بیاتیان عصر امروز در آیین تجلیل از دانش‌آموزان حائز رتبه‌های دو و سه رقمی کنکور ۹۳، با اعلام انزجار از اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام، اظهار کرد: امروز دنیای غرب و در رأس آن آمریکا به دلیل اینکه از مقابله با نشر جهانی اسلام باز مانده است، مقدسات مسلمین را مورد هجمه قرار می‌دهند.

وی با اشاره به تعبیر علما مبنی بر اینکه خداوند دشمنان ما را از انسان‌های احمق‌ و نادان خلق کرده است، توهین دشمنان اسلام به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را نشان از ناتوانی و ضعف آنان عنوان کرد.

به گفته بیاتیان، مقام و شخصیت و چهره تابناک حضرت خاتم انبیا(ص) که موجب هدایت انسان‌ها به راه راست و روشن شد هیچ‌گاه دچار خدشه نخواهد شد بلکه نورانیت آن شخصیت بزرگ برای جهانیان روشن‌تر خواهد شد.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری از طریق فضای مجازی خطاب به جوانان اروپایی و آمریکایی، این پیام را موجب جهانی شدن گفتمان اسلامی و شیعی که بر پایه مدینه فاضله پیغمبر(ص) شکل گرفته است، عنوان کرد و گفت: این گفتمان در مقابله با گفتمان اسلام آمریکایی که در عراق و توسط داعش و دست‌نشاندگان آن صورت گرفته، مطرح شده است.

بیاتیان ادامه داد: ما مفتخر به زندگی در کشوری هستیم که پرچم آن مزین به نام جلاله الله است و هدایت آن را ولی فقیه برعهده دارد.

وی در ادامه با اشاره به سومین آیین تجلیل از برگزیدگان کنکور شهرستان بیجار، افزود: امید است شهرستان بیجار به دوران طلایی خود و به ۱۰۰ درصد قبولی در کنکور برسد که این مهم با تلاش و کوشش دانش‌آموزان و معلمان و محیط مطلوب شهرستان بیجار دست‌یافتنی است.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: دانش‌آموزان شهرستان بیجار با کسب رتبه‌های برتر موفق به حضور در دانشگاه‌های برتر کشور شده‌اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد از صندلی‌های دانشگاه‌ها خالی از دانشجو است که این مهم به دلیل کثرت دانشگاه‌هاست.

بیاتیان همچنین گفت: دشمن که در استفاده از تمامی راه‌های خصمانه علیه ایران به نتیجه‌ای نرسید، دست به ترور دانشمندان هسته‌ای زدند چرا که مغزها را مورد هدف قرار داده‌اند اما با این وجود باز هم ناکام خواهند ماند.

این مقام مسئول گفت: شهید دکتر کامران نجات‌اللهی از شهدای دانشگاهی که نامش بر تارک انقلاب اسلامی ایران می درخشد، از افتخارات مردم شهرستان بیجار و استان کردستان است که می‌طلبد دانش‌آموزان برای رسیدن به قله‌های علمی بالاتر ادامه‌دهنده راه و آرمان‌های این شهدای گران‌قدر باشند.

وی یادآور شد: اکثر کشورهای دنیا همچون ایران از ذخائر نفت و معادن و ظرفیت‌های کشاورزی برخوردار هستند اما آنچه می‌تواند ما را به سر منزل مقصود برساند نیروی انسانی کارآمد و مغزهای متفکر است.

بیاتیان توجه به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشگاهیان و مسئولین امر آموزش کشور در زمینه علم، فن‌آوری و تربیت نسل جوان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر بتوانیم به اهداف متعالی در بخش علمی برسیم بر تمام دشمنی‌ها علیه کشور پیروزی خواهیم شد.

دانشگاه‌ها باید علم‌محور باشند

وی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور باید علم‌محوری را به جای مدرک‌گرایی سرلوحه اقدامات خود قرار بدهند.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در زمینه آموزش عالی و آموزش و پرورش نقایص و کمبودهایی در مسائل برنامه‌ریزی و اعتباری وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی درست آنها را پوشش داد.

بیاتیان در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه مهاجرت مردم شهرستان بیجار به عنوان معضلی بزرگ و به صورت فرهنگ درآمده است، گفت: در صورتی که نخبگان علمی ما بعد از رسیدن به مدارج عالی در شهرستان خود خدمت کنند به یقین روند مهاجرت مردم معکوس خواهد شد.

 

IMG_8012 IMG_8072 IMG_8177 IMG_8204 IMG_8222

ایران اسلامی به لحاظ نخبه پروری در سطح جهان به جایگاه مناسبی دست یافته و امروز کشور ما دربسیاری از علوم جزء ۱۰ کشور برتر دنیا محسوب می شود.علوم فضایی، هسته ای،سلولهای بنیادی، کشف دارو و درمان از مواردی است که دانشمندان ایرانی توانسته اند در این رشته ها در سطح جهان افتخار آفرینی کنند.
دفترنماینده مردمی بیجارنیز درسه سال اخیر برنامه های حمایتی ویژه از نخبگان ودانش آموزان ممتاز را در دستورکار قرارداده است.که این امر نیازمند تعامل و همکاری تمام دستگاهها و سایر نهادها و ارگانهای متولی به این امر است که توجه وافر داشته باشند.و باید جلسه تجلیل از نخبگان با وسعت و برنامه ریزی کلان تری برگزار شود چرا که این افراد سرمایه های بیجار ،استان و کشور هستند.ما با این ظرفیت می توانیم بیجار را متحول کنیم و امیدواریم که این افراد در آینده نه چندان دور در خدمت مدیریت شهری قرار گیرند.نقش بی بدیل مقام معظم رهبری در تعیین مسیر علمی برای جوانان کشور سبب شده تا نخبگان علمی ایران بتوانند به موفقیت های بزرگی در جهان دست یابند.با امید حمایت بیشتر از این سرمایه های ارزشمند گروس…

alt

مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سراسری

alt

alt

سخنرانی مدیر اموزش و پرورش بیجار در مراسم تجلثیل از نفرات برتر کنکور سال 93

اجرای گروه موسیقی سروش در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور سال 93 بیجار

alt

alt

alt

alt

alt

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد حمایت و تجلیل مهندس بیاتیان با اهدای جوایز به ۴۳ نفر از دانش آموزان رتبه های برتر کنکور۱۳۹۳بهمراه ۶۰ نفر دانش آموزان معدل الف در سومین سال متوالی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید