نصف شدن سهم تولید از منابع هدفمندی غیرمنطقی است/ برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید را دریابیم

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته خبرها

برجسب شده در: , , , , , , , ,

انتشار یافته در بهمن ۰۴, ۱۳۹۳ با بدون دیدگاه

نصف شدن سهم تولید از منابع هدفمندی غیرمنطقی است/ برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید را دریابیم
نصف شدن سهم تولید از منابع هدفمندی غیرمنطقی است/ برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید را دریابیم
سرویس: اقتصادی
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه سهم تولید از منابع هدفمندی نصف شده، گفت: اگر دولت قصد تدوین بودجه بر اساس اقتصاد مقاومتی را دارد باید سهم تولید از محل هدفمندی را نسبت به سالیان گذشته افزایش دهد.

سیدمحمد بیاتیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص سهم تولید از منابع هدفمندی، گفت: دولت در بودجه سال جاری، سهم تولید از منابع هدفمندی را ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد، در حالی که رقم پیشنهادی در بودجه ۹۴، ۵هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

نماینده مردم بیجار و گروس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دولت قصد تدوین بودجه بر اساس اقتصاد مقاومتی را دارد باید سهم تولید را نسبت به سالیان گذشته افزایش دهد.

وی ادامه داد: اکنون سهم تولید از کل منابع هدفمندی حدود ۱۰ درصد است، در حالی‌که طبق قانون، این سهم ۳۰ درصد در نظر گرفته شده و نیاز است که دولت کل این درصد را در راستای رونق تولید اختصاص دهد.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، با بیان اینکه تخصیص تنها ۵ هزار میلیارد تومان، به شکوفایی در حوزه تولید و صنعت منتهی نخواهد شد، عنوان کرد: مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی، توسعه تولید است و با این طرز فکرهای پوپولیستی، تولید کشور شکوفا نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: آنچه مهم است اینکه با چنین رقم‌هایی، نمی توان انتظار توسعه در حوزه تولید را داشت و مجلس به طور حتم در این رقم بازنگری خواهد کرد.

نماینده مردم بیجار و گروس در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم که مبلغ درنظر گرفته شده نیازمند بازنگری بوده، در غیر این‌صورت فشار مضاعف به تولید را شاهد خواهیم بود، لذا دولت باید یارانه ثروتمندان را حذف و در مقابل به حمایت از تولید بپردازد.

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد نصف شدن سهم تولید از منابع هدفمندی غیرمنطقی است/ برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید را دریابیم. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید