اخبار وزیر صنایع و معادن در کردستان

نوشته شده توسط سیدمحمد بیاتیان نماینده شهرستان بیجار. در دسته خبرها

برجسب شده در: , , , , , , , , ,

انتشار یافته در آبان ۲۳, ۱۳۹۳ با ۲ دیدگاه

دولت باید دخالت در امور را کاهش و نظارت را افزایش بدهد
 

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر ضرورت بومی سازی ظرفیت‌ های داخل کشور تأکید کرد و گفت: یکی از حلقه مفقوده ‌های تولید و صادرات، مدیریت درست و نیازسنجی است.

حجت‌ الاسلام شاهرودی عدم مدیریت تولیدات را یک معضل عنوان کرد و گفت: گاهی تولیدات به سمت موضوعاتی می رود که مسئله اصلی نیست.

وی شناسایی مزیت ها را موجب موفقیت دانست و افزود: به عنوان مثال در حوزه مواد غذایی می توانیم تولید کننده باشیم و نیاز بسیاری از مناطق دنیا را تأمین کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در استان کردستان ۶۰ درصد منابع طبیعی داریم، گفت: در حداقل ۴۰ درصد از این منابع قابلیت کشت دیم را دارا هستیم.

حجت‌ الاسلام شاهرودی استفاده از ظرفیت تحصیلکردگان استان در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی را یک امر مورد نیاز عنوان کرد و گفت: می توانیم تجارت نرم افزار را در ایران ساماندهی کنیم.

وی توجه به صنایع کوچک در معدن را خواستار شد و افزود: سیاست ها در حوزه صنعت نیز باید به گونه ای باشد که سرمایه گذاری به صرفه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر لزوم تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری تأکید کرد و گفت: حذف خام فروشی و ایجاد ارزش افوزده از شاخصهه هایی است که باید به دقت دنبال شود.

حجت‌ الاسلام شاهرودی تقویت صنایع زیردستی، تلاش برای اشتغالزایی صنایع غذایی و دارویی و توجه ویژه به داروهای گیاهی را از عوامل تقویت اقتصاد و اشتغالزایی برای استان کردستان برشمرد.

وی کار بر روی ایجاد واحدهای قطعه سازی در استان و بردن این صنعت به داخل روستاها را موجب جلوگیری از مهاجرت روستائیان ذکر کرد و افزود: یکی از ایرادات، تجمیع ثروت در یک نقطه است در حالی که باید به جای افزایش مصرف، تولید را افزایش دهیم.

رتبه پائین ایران در آزادی کسب و کار

در ادامه این دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: تلاش دولت راهنمایی صحیح به مردم است.

محمدرضا نعمت زاده گفت: مدت‌ ها غرب کشور از صنایع پتروشیمی محروم بودند اما ما در سالهای قبل ترجیح دادیم با کشیدن خط لوله از جنوب به غرب کشور این مناطق را از برکت وجود پتروشمیی برخوردار کنیم.

وی با یادآوری پیگیری این ماجرا در گذشته افزود: در ان زمان قرار شد ۷۰ درصد سهم سرمایه گذاران بخش خصوصی و ۳۰ درصد سهم و آورده دولت در ایجاد شرکت صنایع پتروشیمی باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: خوشبختانه اکنون دو واحد پتروشمیی در کرمانشاه راه اندازی شده است و واحد پتروشیمی کردستان نیز در سال آینده آغاز به کار خواهد کرد.

نعمت زاده گفت: به طور قطع با تحقق این مسئله صنایع پتروشیمی نیز در استان حضور خواهند یافت.

وی یکی از دلایل ادغام چند حوزه در این وزارتخانه را حرکت یکپارچه به جای مانع تراشی این بخش ها در برابر یکدیگر عنوان کرد و گفت: متاسفانه در جامعه ما کارآفرین و سرمایه گذار ارج و قرب یک هنرمند را ندارد.

نعمت زاده با بیان اینکه رتبه ایران در رقابت پذیری در جهان ۸۹ است، گفت: در صنعت رتبه ما ۵۹ دنیا و در آزادی کسب و کار ۱۷۳ در میان ۱۷۸ کشور دنیا است.

وی با بیان اینکه برخی آزادسازی ها لازم است، تصریح کرد: دولت باید دخالت در امور را کاهش داده و نظارت را افزایش دهد.


دولت معقتد به سپردن فعالیت ها به بخش خصوصی است

دولت معقتد به سپردن فعالیت ها به دست بخش خصوصی است و نظر ما هموار کردن مسیر در این راستا است.

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت معقتد به سپردن فعالیت ها به دست بخش خصوصی است و نظر ما هموار کردن مسیر در این راستا است.

محمدرضا نعمت زاده چهارشنبه شب در دیدار با فعالان اقتصادی استان کردستان اظهار کرد: ۳۵ مورد مصوبه در دولت برای حل و فصل مشکلات مربوط به واحدهای مختلف زیرمجموعه این وزارتخانه وجود دارد.

وی یکی از این مصوبات را بخشودگی جرایم مالیاتی عنوان کرد و افزود: عمده مشکلات واحدها کمبود نقدینگی، تغییر نرخ ارز، رکود، تحریم ها و تورم است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت کمر همت برای از میان برداشتن این تحریم ها به سود مردم دارد، ضمن اینکه باید بدانیم کشور نمی تواند خط اعتباری از خارج دریافت کند.

نعمت زاده با بیان اینکه حاضریم کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم، گفت: اولویت دولت در مسائل بین المللی خروج از مخمصه و در مسائل داخلی کاهش تورم ۴۰ درصدی بوده است.

وی هدف وزارتخانه از ابتدای سال جاری را رفع رکود همراه با کاهش تورم ذکر کرد و افزود: در وضعیت ۵۰ قلم کالای صنعتی و معدنی طی ۷ ماهه امسال بجز ۲ مورد و در قیاس با مدت مشابه سال قبل بهبودی حاصل شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ایجاد واحد پتروشیمی در کردستان را موجب تحرک در این استان دانست و تصریح کرد: دولت معقتد به سپردن فعالیت ها به دست بخش خصوصی است و نظر ما هموار کردن مسیر در این راستا است.

نعمت زاده با بیان اینکه عقب ماندگی پروژه ها موجب عدم دستیابی به صادرات ۲۵ میلیارد دلاری در امسال شده است، گفت: باید بپذیریم تحریم ها بی اثر نیست و دولت با تحریم کار را تحویل گرفته است، اما دولت در حال شفاف سازی در بحث تعهدات بین المللی است.

وی با یاداوری مزیت های بالای استان کردستان، به نیاز عراقی ها به خدمات این استان اشاره کرد و گفت: اگر تحریم ها رفع شوند بسیاری از مشکلات به تدریج برطرف می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بسیاری معتقدند بازارچه ها به صادرات لطمه می زنند، گفت: تجارت های بزرگ در دنیا از طریق بازارچه نیست و باید به تجارت از طریق مسیر صحیح خود پرداخت.

نعمت زاده خواستار افزایش مبادلات تجاری چند میلیاردی با کشور عراق شد و گفت: ایجاد چند ترمینال بزرگ در مرز برای صادرات یک نیاز است.

   


باید برای مردم کردستان اشتغال و درآمد ایجاد شود

استان کردستان بعد از انقلاب پیشرفت های خوبی کرده است اما باید برای مردم استان اشتغال و درآمد ایجاد کنیم.

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان کردستان بعد از انقلاب پیشرفت های خوبی کرده است اما باید برای مردم استان اشتغال و درآمد ایجاد کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر خود به استان کردستان با امام جمعه شهر سنندج دیدار و گفتگو کرد.

محمدرضا نعمت زاده در این دیدار گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد از ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی برای توسعه کردستان استفاده کند و هر کاری در این جهت لازم باشد در خدمت مردم استان خواهیم بود.

وی افزود: در استان کردستان ظرفیت های بسیار خوبی بخصوص در حوزه معدن وجود دارد که باید در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان آن را شکوفا کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشتغال را یکی از نیازهای اصلی مردم  دانست و گفت: استان کردستان بعد از انقلاب پیشرفت های خوبی کرده است اما باید برای مردم استان اشتغال و درآمد ایجاد کنیم.

امام جمعه سنندج نیز گفت: به فرمایش رهبر معظم انقلاب کردستان استانی فرهنگی است و مردم استان از اول انقلاب حامی و پشتیبان نظام و امام (ره) و رهبر معظم انقلاب هستند.
ماموستا عبدالرحمن خدایی اظهار کرد: مردم کردستان همگی مسلمان و پیرو اسلام و قرآن هستند و در کردستان شیعه و سنی نداریم و همه مسلمان و متحد هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت منشا خیر و برکات فراوانی برای مردم کردستان باشد و شاهد تسریع در روند توسعه استان باشیم.


وزیر صنعت، معدن و تجارت از معدن صبانور بیجار بازدید کرد

وزیر صنعت معدن و تجارت امروز از مجتمع معادن شهرک شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور بیجار بازدید کرد.

وزیر صنعت معدن و تجارت امروز از مجتمع معادن شهرک شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور بیجار بازدید کرد.

نعمت زاده در این بازدید با روند فعالیت فاز نخست کنستانتره این واحد معدنی و نیز چگونگی مراحل ایجاد فاز دوم و واحد گندله آشنا شد و در جریان اقدامات قرار گرفت.

وی در این بازدید گفت: تصمیم دولت در استان این است که به سمت محصول نهایی فولاد حرکت کنیم، اما لازم است کل معادن به یک ظرفیت قابل قبول دست یابند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این منطقه قابلیت ‌های خوبی دارد، گفت: شب گذشته برای شکل‌گیری فولاد استان طرح و برنامه ریزی‌های انجام دادیم.

نعمت زاده با بیان اینکه در گذشته روند صدور مجوزها ناهماهنگ بوده است، گفت: اگر این هماهنگی وجود داشت خط زنجیره تا تولید فولاد کامل بود.

وی با انتقاد از اینکه در برخی مناطق، معدن، گندله و ذوب هر کدام در نقطه ای جدا از یکدیگر قرار دارند، تصریح کرد: این مسئله فعالیت معدنی را غیراقتصادی می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، علت متمرکز شدن مجوزها را نظم دهی عنوان کرد و افزود: انجام کارهای کوچک به صرفه و اقتصادی نیست.

نعمت زاده با بیان اینکه باید حداقل ۱٫۵ میلیون تن ذوب در استان داشته باشیم خاطرنشان کرد: از تمام مسئولان معادن خواسته ایم تا در جلسه مشترکی در تهران گرد هم ایند و پیرامون وضعیت معادن بحث کنیم.

گفتنی است کارخانه کنستانتره معدن صبانور بیجار در دو فاز طراحی شده است که فاز نخست ان هم اکنون با ۳۲۵ هزار تن ظرفیت فعال است و فاز دوم ان نیز با ظرفیت ۶۷۵ هزار تن قرار است تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

فاز مهندسی واحد گندله این مجتمع با ظرفیت ۹۲۰ هزار تن نیز به اتمام رسیده و در مرحله ساخت تجهیزات قرار دارد.

این واحد گندله قرار است تا آبان ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

 


تلاش دولت تکمیل زنجیره تولید فولاد در کردستان است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش دولت تکمیل زنجیره تولید فولاد در کردستان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش دولت تکمیل زنجیره تولید فولاد در کردستان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز پس از بازدید از معدن صبانور بیجار از معدن سراب این شهر نیز بازدید کرد.

نعمت زاده در این بازدید گفت: هدف ما ایجاد ارزش افزوده بویژه در معدن است.

وی با بیان اینکه پروژه های آغاز شده دارای زمانبندی هماهنگ نبوده اند، گفت: بخش معادن در این رابطه جلو است اما صنایع عقب هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تلاش ما تکمیل زنجیره تولید فولاد است، گفت: از اواخر سال آینده واحدهای گندله سازی آهن اسفنجی و ذوب به تدریج راه اندازی می شوند تا مصرف سنگ آهن بیش از گذشته باشد.

نعمت زاده با اشاره به مطرح شدن پیشنهاد تعیین عوارض صادراتی در این راستا تصریح کرد: هدف این پیشنهاد کاهش انگیزه برای صادرات مواد خام معدنی بود.

وی با اشاره به اینکه شورای اقتصاد فعلا نتوانست در این زمینه به نتیجه دست پیدا کند، گفت: ممکن است این طرح برای سال آینده عملیاتی شود تا انگیزه لازم را برای ایجاد ارزش افزوده در داخل فراهم کنیم.

۴۵۰ هزار بافنده فرش بیمه اجتماعی دارند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این بازدید و در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص میزان حمایت وزارت از بافندگان فرش بیجار گفت: تلاش اصلی بر عهده قالیبافان است.

نعمت زاده ادامه روند بیمه اجتماعی بافندگان را یکی از برنامه های وزارت عنوان کرد و افزود: با وجودی که محدودیت بودجه در این رابطه وجود داشت به تدریج ۴۵۰ هزار بافنده بیمه شدند و هر سال نیز تعدادی به این جمع اضافه می شوند.

وی اختصاص تسهیلات بانکی به قالیبافان را از دیگر برنامه های وزارت اعلام کرد و گفت: مسئله مهم ایجاد بازار داخلی و خارجی برای این محصول است

 


تلاش ها باید در جهت صنعتی کردن کشور باشد

وزیر صنعت معدن و تجارت کشور گفت: هدف اصلی ما تلاش در جهت صنعتی کردن کشور است.

 

وزیر صنعت معدن و تجارت کشور گفت: هدف اصلی ما تلاش در جهت صنعتی کردن کشور است.

محمدرضا نعمت زاده در نخستین گردهمایی مشترک روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها و ادارات شهرستانی در سنندج اظهار کرد: طبق تأکیدات رئیس جمهور باید هدف عالی پیشرفت کشور را در بخش صنعت جستجو کنیم، تا کل کشور در همه بخش ها صنعتی شود.

وی بخش های معدن، تجارت، ارتقای بهره وری، فناوری، بازسازی، نوسازی، مسئولیت پذیری و سایر مباحث را هم مشمول بخش صنعت برشمرد و گفت: خیلی فاکتورها باید لحاظ شود تا موفقیت شکل گیرد.

نعمت زاده با بیان اینکه تغییر مدیریت، استراتژی و سیاست اقتصاد و صنعت را ارتقا می دهد، افزود: مدیریت و استراتژی جدید باید بداند رقابت چیست تا بتواند در بازار رقابت کند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای ما مشکل سرمایه در گردش دارند، بیان کرد: وقتی منابع مالی لازم، برنامه ریزی و بهینه شود، صنعت هم رونق می یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کسی که هنوز معنی صنعت را نمی داند، وام و مجوز واحد صنعتی داده شده، اضافه کرد: چنین واحدی قطعاً با شکست مواجه شده و بدهکار می شود.

وی تفاوت ها در نگرش و مدیریت را امری حیاتی توصیف کرد و گفت: برای پیروی از بزرگان صنعتی باید دید، آن ها چه کرده اند که موفق شده اند.

نعمت زاده با تصریح بر اینکه در مدیریت منابع مالی، انسانی و مالی باید بدانیم چگونه مدیریت کنیم، افزود: باید واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری را به سوی پیشرفت سوق دهیم.

کاری سخت تر از صنعت سراغ ندارم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کار ما کارهای جدی است و کاری سخت تر از صنعت سراغ ندارم، اذعان کرد: تکنولوژی، فناوری، تحقیق، الگوسازی و فن ارتباط با مشتری همه باید لحاظ شود.

وی نظام مشتری گرایی را مستقر در کل دنیا عنوان کرد و گفت: در واحدهای صنعتی و تجاری ما هم باید مشتری مداری مدنظر قرار گیرد.

نعمت زاده یادآور شد: سیستم تولید اطلاعات و عرضه آن به جامعه جهانی، موجب پیشرفت پتروشیمی ایران در جهان شد.

وی با اشاره به اینکه کوچکترین چیزی که ممکن است کار اضافی یا تحمیلی به نظر بیاید، سیستم و روش مؤثر دارد، اظهار کرد: خدمات بعد از فروش بخشی از تولید بوده و در کشور مستقر شده که باید در صنعت، معدن و تجارت توسعه یابد.

به گفته وی تولید را وقتی صنعتی ببینیم، رشد و راندمان واحد تولیدی بیشتر شده و تولیدات کشور باید به صورت علمی باشد.

نعمت زاده با بیان اینکه کارخانجات خوراک دام پیشرفته با آزمایشگاه و تحقیقات، با مشکلات روبه رو هستند، افزود: ما از آن طرف نهاده وارد می کنیم اما مرغداران خوراک دام را از نهاده های وارداتی تهیه می کند.

وی به صنعتی شدن بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: اگر گلخانه های تولیدی محصولات کشاورزی، رشد کرده اند، دلیلش صنعتی شدن  کشاورزی بوده که راندمان تولید کشاورزی را بالا برده است.

وی خاطر نشان کرد: ما به عنوان مدیر بخش صنعت، باید خود را به دانش و علم روز تجهیز کرده و همسطح با تولید کننده و حتی یک پله بالاتر گام برداریم.

لزوم تسهیل سازی و تسریع درخواست های ارباب رجوع

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سنندج با بیان اینکه جواز و پروانه های تاسیس مغازه داری بوده و باید به مردم کمک کنیم تا گام های درستی برداریم، گفت: باید مشکلات ادارات دیگر را سازمان ها حل کنند، نه اینکه فرم پر کرده و استعلام کنیم.

نعمت زاده با تصریح بر اینکه باید کاری کنیم مردم نه به عنوان رئیس، بلکه به عنوان مشاور به ما مراجعه کنند، اظهار کرد: مدیران و کارمندان باید در خدمت مردم بوده و خود کارهای اداری را انجام دهند نه اینکه با کاغذ بازی آن ها را گرفتار کنند.

وی با اشاره به اینکه پنجره واحد مغازه نیست و در ارتباط با ادارات دیگر باید سازمان ها وارد شوند، افزود: مردم نباید بین ادارات سرگردان شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ارزش بالایی به کار باید داده شود و بروکراسی و کاغذ بازی اداری حذف شود.

وی بنیان کار سازمان را بر مبنای اقتصاد و تسهیل کردن امور ارباب رجوع ذکر کرد و گفت: مدیران به مردم اعتماد کنند و استعلامات غیرضروری را کاهش دهند.

به گفته وی بخشنامه ها و بروکراسی ها را می توان با استفاده از قانون و در راستای تسهیل سازی خدمت به مشتری تعبیر کرد.

نعمت زاده مدیران را به فراگیری دانش و تکنولوژی توصیه کرد و گفت: در حدی که نیاز است می توان اطلاعات و فناوری را از اینترنت دریافت کرده و برخی علوم روز و تکنولوژی ها را فرا گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: مدیران باید با این تکنولوژی ها و فنون جهانی آشنا و مجهز شوند و آن دانش یاد گرفته را در سازمان پیاده کنند.

نیروی انسانی اولویت نخست وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: چینش، جذب و تعدیل نیروی انسانی در اولویت نخست و بر اساس دانش و توانایی و جذب بهترین ها باشد.

نعمت زاده با بیان اینکه کارکنان قراردادی بسته به شایستگی می توانند مدیر کل شوند، افزود: بر اساس قراردادها نباید سمت تعیین کرد، بلکه سمت ها باید بر اساس توانایی فرد باشد.

وی با اشاره به اینکه وظایف اگر شناخته شده و به صورت کامل انجام شود، خیلی از مشکلات بزرگ حل می شود، گفت: بخش آموزش می تواند کمک بالایی به تحول اداری کند و ارتقای دانش و اطلاعات کارکنان در برنامه کار سازمان ها باشد.

نعمت زاده خاطرنشان کرد: اگر بتوان سیستم ارتباطی بالا در ادارات ایجاد کرد و اطلاعات را منتقل کرد، از نامه نگاری های بدون بازده و بی فایده جلوگیری می شود.

وی ادغام دو وزارت خانه بازرگانی و صنعت و معدن را انجام نشده توصیف کرد و گفت: به جای ادغام تجمیع صورت گرفته و در این حوزه باید تغییرات لازم انجام شده تا ادغام به صورت جدیدترین و کاراترین فنون مدیریتی و جذب نخبگان توانمند انجام شود.

 منبع: http://imtkurd.ir

۲ دیدگاه

۲ دیدگاه در اخبار وزیر صنایع و معادن در کردستان در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

 1. جناب دکتر بیاتیان .
  باعرض سلام خدمت شما
  جناب دکتر…
  خواهشمند است درخصوص شهرستان شدن شهر یاسوکند
  که قول مساعد داده بودین تا پایان دولت اصولگرا
  به این شهر خوش شانس فرمانداری بیاید اما از قرار معلوم
  تا پایان دولت ۱۱ نیز دوسال مانده…
  ولی…..
  هنوز از فرمانداری خبرنیست….همه مردم یاسوکند
  چشم دوخته اند که شهرشان تبدیل ب شهرستان شود
  ن به یک روستا که رفته رفته چندی از ادارات این شهر
  نیز به رحمت خدا پیوست .
  امیدوارم که پای حرفتان بوده باشید

  برادرکوچکتان مهرداد

 2. سلام محضرگرامی وزیر محترم بنده از پرسنل صنعت. معدن وتجارت و جانباز قطع عضوبا ۵۰ درصد و۲۴ سال سابقه هستم وبعلت بسیجی بودنم فقط ازاداره حقوق می گیرم البته جانبازان ارتشی با ما فرق دارند ؟ بنده حقیر در ۶ سال گذشته بخاطر نداشتن وسیله نقلیه بیشترین فعالیت های روز مره از طریق پیاده روی یعنی با پای مصنوعی بوده وچون قرار بود هزینه ها ی درمانی ارتز و پرو پای مصنوعی را سازمان می داد ونه بنیاد در نتیجه به سازمان ونهایتا به وزارت بارها مراجعه کردم برای ساخت وتعمیر ولی نمی دانم چرا ؟ هیچ گونه هز ینه ای اعم از درمانی را ندادند و مجبورا به بیناد مراجعه وانها می گفتن شما کارمند هستید به بیاد ربطی ندارد بروید شکایت کنید نهایتا من معلول مجبور بودم برای تهیه پروتز پای مصنوعی به هر دری بزنم واز طریق وام از کار سازان تالش مبلغ بیست میلیون تومان برداشته هزینه پای مصنوعی کردم وبه خدا قسم شدیدا در پرداخت اقساط با مشکل موجه شده ام وقتی به بنیاد شهید استان گیلان حتی تهران اخیرا مراجعه کردم می گویند تا تاریخ ۳۰/۷/ ۱۳۹۳ به اینور به ما مربوط می شود قبل ان باید وزارت شما هزینه درمانی را باید بپردازد اقای مهندس بخدا سوگند با وضع جسمی و احساس پیری و نا امیدانه روز های باقی عمرم را سپری می کنم مان ده ام ؟ امیدم به خدا وبعد شما است خدا به شما و خانواده تان عزت وطول عمر عطا فرماید امین یا رب

دیدگاهتان را بنویسید